۰۵ آذر ۱۳۹۷
آذر ۵, ۱۳۹۷

دکوراسیون داخلی

آذر ۵, ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی : دکوراسیون واژه ای فرانسوی است که معادل فارسی آن بر اساس تعریف لغت نامه دهخدا ، فن و تخصص در رشته آموزشی آذین ، آذین بندی ، آراستن می باشد.

هم چنین طبق معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد ، دکوراسیون داخلی شامل : هماهنگ سازی طراحی شده جهت به جلوه درآوردن رنگ ها، اثاثیه و دیگر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه می باشد.

 

از طرفی در لغت نامه وبستر، به طراحی داخلی یا دکوراسیون داخلی هنر یا عمل برنامه ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری داخلی و مبلمان می گویند.

 

 

 

 

معماری داخلی

 

معماری داخلی آفرینش فضا است، فضا هایی که در عین زیبا و خاطره انگیز بودن ، عملگر و کارآمد نیز باشد.

 

با کمی تامل در این تعاریف به این نتیجه می رسیم که در حقیقت طراح با استفاده از اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی ، فضایی را طراحی می نماید که بیانگر هویت ، نیاز ، درک و خواسته های مخاطبانش است . دکوراسیون داخلی حلقه اتصال میان دو علم معماری و طراحی داخلی است که از یک طرف مانند علم معماری با ساختمان و اجزا و عناصر تشکیل دهنده آن در ارتباط است و از طرف دیگر همانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی منزل تمرکز می کند .

موارد تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی

 

اگر به دنبال چند ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی برای تغییر دادن منزل ھستید، موارد زیر می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

چیدمان مبلمان و لوازم خانه را تغییر دھید، بهتر است مبلمان را از کنار دیوار بردارید و سعی کنید آن ھا را در زوایای جدیدتر و گیراتری قرار دهید به عنوان مثال قرار دادن کاناپه به صورت مورب در یک اتاق نشیمن باریک موجب وسیع دیده شدن فضا و اتاق می شود.

یک دیوار را رنگ کنید، یکی از دیوارھای مھم خانه که در معرض توجه بسیار قرار دارد را به رنگ دلخواه تان رنگ بزنید.

از گل و گیاه در چیدمان و تزئیینات منزل استفاده کنید.

قالیچه ھای محلی ابزار بسیار خوبی برای اتاق ھای گفتگو و نشیمن به شمار می روند.

تعدادی تابلو آویزان کنید، از تابلو هایی استفاده کنید که شخصیت و روحیه شما را منعکس کند.

کوسن ھای تزئینی می تواند در این زمینه بسیار تاثیر گذار باشد.

استفاده از مپ ھا و لوسترھای جدید می تواند تاثیر بسزایی بر روی خلق یک فضای جدید داشته باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی

کف سازی ، طراحی نما ، بازسازی ساختمان ، سقف کاذب